Provisional results for Bluebell Trail - 1st May 2011
Please notify us of any errors by email to webmaster@stainlandlions.com
 

Pos Time No   Name Cat Team
             
1 1:04:10 400   Damian Nicholls M 0 MWilmslow RC
2 1:05:19 58   David Watson M 40 MHolmfirth Harriers
3 1:08:04 416   Malcolm Fowler M 45 MWilmslow RC
4 1:08:36 422   Sean Cotter M 40 MLeeds City AC
5 1:09:20 174   Christopher Ward M 0 MWakefield Harriers
6 1:10:19 344   Trevor Wilks M 0 MLeeds City AC
7 1:10:53 30   Dwane Dixon M 0 MTodmorden Harriers
8 1:11:25 279   John Lloyd M 0 MTodmorden Harriers
9 1:11:41 432   Matthew Holroyd M 0 MUnattached
10 1:12:03 180   Jim Pendrill M 40 MWilmslow RC
11 1:12:15 336   Tom McGaff M 55 MWilmslow RC
12 1:12:22 106   Steve Nolan M 50 MBurnden Road Runners
13 1:13:28 93   John Knowles M 0 MBurnden Road Runners
14 1:13:32 298   Michael Hyde M 0 MStadium Runners
15 1:13:34 447   David McGuire M 40 MHyde Park Harriers
16 1:13:42 35   Phillip Scowcroft M 0 MSale Harriers
17 1:14:13 393   Gary Rowlinson M 45 MSale Harriers
18 1:14:23 329   Mike Barber M 0 MUnattached
19 1:14:26 224   Richard Hand M 0 MStainland Lions
20 1:14:47 325   Keith Thomas M 50 MBurnden Road Runners
21 1:14:57 330   Andrew Grenfell M 0 MRossendale Harriers
22 1:15:12 300   Ben Crowther M 0 MHalifax Harriers
23 1:15:14 399   Tristan Sheard M 0 MStainland Lions
24 1:15:17 266   Andrew Staveley M 50 MBurnden Road Runners
25 1:15:29 448   Jamie Westwood M 40 MStadium Runners
26 1:16:16 154   Paul Barrett M 0 MSale Harriers
27 1:16:39 353   Andrew Ferguson M 0 MStadium Runners
28 1:16:48 233   Steven Croft M 50 MStadium Runners
29 1:16:51 194   Martin Stork M 0 MTodmorden Harriers
30 1:17:26 442   Karen Pickles F 40 FPudsey Pacers
31 1:17:56 441   Russell Peel M 40 MUnattached
32 1:18:11 403   Martyn Pollitt M 50 MBurnden Road Runners
33 1:18:16 364   Jonny Cartwright M 40 MStadium Runners
34 1:18:39 436   Richard Mackie M 0 MPenistone Footpath Runners
35 1:18:44 76   Edward Rawlings M 0 MPocklington Runners
36 1:18:46 261   Richard Ginn M 40 MPocklington Runners
37 1:19:03 225   John Noblett M 45 MUnattached
38 1:19:06 346   Andrew Whittingham M 40 MWilmslow RC
39 1:19:11 283   Marc Sennett M 0 MUnattached
40 1:19:25 374   Jack Verity M 50 MSaltaire Striders
41 1:20:13 182   Jonathan Collins M 0 MStainland Lions
42 1:20:24 320   Matt Dillingham M 0 MMeltham AC
43 1:20:29 384   John Greenwood M 55 MHalifax Harriers
44 1:20:36 411   Gayle Sugden F 35 FCalder Valley Fell Runners
45 1:20:38 247   John Mooney M 50 MMacclesfield Harriers
46 1:21:27 421   Sarah May F 0 FTodmorden Harriers
47 1:21:31 378   Mark Anderton M 45 MTodmorden Harriers
48 1:21:40 208   Ian Smallwood M 45 MWilmslow RC
49 1:21:52 2   Andrew Moore M 50 MDark Peak Fell Runners
50 1:22:05 207   Richard Bory M 60 MValley Hill Runners
51 1:22:07 302   Dominic Goldthorp M 0 MUnattached
52 1:22:17 181   Darren McAvinue M 0 MStadium Runners
53 1:22:19 271   Clive Greatorex M 45 MTodmorden Harriers
54 1:22:34 388   Tony Hulme M 60 MWilmslow RC
55 1:23:09 13   Philip Paxman M 60 MYork Acorn
56 1:23:14 252   Chris Normington M 0 MUnattached
57 1:23:49 82   Andy Oldfield M 0 MUnattached
58 1:23:52 246   Richard Wells M 0 MUnattached
59 1:23:56 287   Richard Butterwick M 40 MTodmorden Harriers
60 1:24:04 158   Matt Higham M 40 MUnattached
61 1:24:13 437   Kirsty Preece F 40 FBurnden Road Runners
62 1:24:20 292   Peter Hopley M 40 MBurnden Road Runners
63 1:24:36 64   David Spink M 50 MKirkstall Harriers
64 1:24:41 108   David Miller M 40 MStadium Runners
65 1:24:42 127   Simon Stead M 45 MManchester Triathlon Club
66 1:25:13 449   Steve Smith M 45 MWilmslow RC
67 1:25:13 237   Paul Garnett M 45 MWilmslow RC
68 1:25:31 392   James Conner M 0 MUnattached
69 1:25:35 110   Mick Chambers M 55 MSaltaire Striders
70 1:25:41 129   Jon Boote M 0 MRoberttown Road Runners
71 1:25:42 131   Graham Sarah M 0 MUnattached
72 1:26:46 438   Lee White M 0 MBurnden Road Runners
73 1:26:47 280   Des Thorpe M 45 MRoyton Road Runners
74 1:26:51 342   Colin Green M 40 MRoyton Road Runners
75 1:26:52 343   David Smith M 50 MDewsbury Road Runners
76 1:27:06 69   Steve Broadfoot M 45 MNorthern Vets
77 1:27:08 122   Colin Milner M 55 MUnattached
78 1:27:15 32   Mick Lunn M 40 MMeltham AC
79 1:27:18 359   Russell Ingham M 0 MRoyton Road Runners
80 1:27:25 310   Philip Robinson M 45 MQueensbury RC
81 1:27:46 319   Paul Christie M 55 MBurnden Road Runners
82 1:27:52 84   Barry Greaves M 55 MRoyton Road Runners
83 1:28:05 53   Richard Hirons M 45 MWilmslow RC
84 1:28:12 255   Joe Hanney M 0 MValley Striders
85 1:28:20 291   Mark Bennett M 0 MUnattached
86 1:28:26 402   Chris Jones M 50 MHyde Park Harriers
87 1:28:29 389   James Penson M 0 MStainland Lions
88 1:28:32 71   John Hutchinson M 60 MKirkstall Harriers
89 1:28:35 275   Chris Rainey M 40 MUnattached
90 1:28:36 231   Keith Parkinson M 55 MTodmorden Harriers
91 1:28:39 415   Stephen Hare M 45 MHalifax Harriers
92 1:28:57 314   Alan Worthington M 50 MBurnden Road Runners
93 1:28:59 312   Kevin Hill M 0 MStadium Runners
94 1:29:04 91   Mark Thompson M 40 MUnattached
95 1:29:05 123   Jon Bale M 45 MWilmslow RC
96 1:29:06 160   John Oram M 0 MChapel Allerton Runners
97 1:29:26 235   Tony Buck M 0 MUnattached
98 1:29:27 348   Harry McGill M 60 MSaltaire Striders
99 1:29:28 248   Paul Clay M 40 MUnattached
100 1:29:31 121   Shona Stone F 35 FAire Valley Runners
101 1:29:33 111   Paul Elliott M 45 MMeltham AC
102 1:29:41 435   Gareth Trimble M 0 MWilmslow RC
103 1:29:57 126   John Hughes M 0 MRoberttown Road Runners
104 1:30:10 198   Lesley Fisher F 50 FBurnden Road Runners
105 1:30:13 222   Paul Norris M 50 MWilmslow RC
106 1:30:15 328   Charlie Beck M 0 MUnattached
107 1:30:17 136   Jamie Hirst M 0 MUnattached
108 1:30:18 387   Mel Walker M 65 MBurnden Road Runners
109 1:30:35 209   Ashley Middleton M 40 MValley Hill Runners
110 1:30:38 221   David Whittam M 45 MRoyton Road Runners
111 1:30:39 309   Matthew Atkinson M 0 MWilmslow RC
112 1:31:02 128   Simon Galloway M 45 MTodmorden Harriers
113 1:31:11 322   Dean Clark M 0 MUnattached
114 1:31:12 408   Andrew Dodd M 0 MWilmslow RC
115 1:31:18 11   Melanie Blackhurst F 45 FTodmorden Harriers
116 1:31:25 65   Aileen Baldwin F 55 FStainland Lions
117 1:31:30 79   Tracey Gibson F 45 FWolds Veteran Runners Club
118 1:31:44 105   Barry Tyas M 55 MMeltham AC
119 1:31:47 406   Jonathan Wade M 0 MStainland Lions
120 1:31:50 278   James Riley M 0 MStadium Runners
121 1:31:57 338   John Ingles M 40 MStainland Lions
122 1:32:05 289   Gary Naylor M 0 MIdle AC
123 1:32:26 410   Andy Hargreaves M 55 MMeltham AC
124 1:32:28 66   Rich McLeod M 40 MHolmfirth Harriers
125 1:32:32 112   Chris Smith M 45 MPudsey Pacers
126 1:32:40 196   James Stables M 0 MSaddleworth Dragons
127 1:33:02 405   Charlie Boyce M 45 MCalder Valley Fell Runners
128 1:33:15 155   Jerry Smith M 55 MSale Harriers
129 1:33:16 397   Geoff Gilbert M 55 MWilmslow RC
130 1:33:32 104   Marcus Taylor M 40 MAstley & Tyldesley RR
131 1:33:36 390   Chris Greenall M 40 MBurnden Road Runners
132 1:33:44 350   Nicky Mowat F 50 FWilmslow RC
133 1:33:50 95   Anthony Dickens M 50 MUnattached
134 1:33:51 3   Iain Denby M 50 MDragons RC (Leeds)
135 1:33:54 141   Richard Lockwood M 40 MUnattached
136 1:33:54 191   Rachael Bradley F 0 FUnattached
137 1:33:55 83   Gary Phillips M 50 MPudsey Pacers
138 1:34:13 42   Graham Vickers M 50 MWesham Road Runners
139 1:34:20 118   Daniel Mortimer M 0 MRoberttown Road Runners
140 1:34:26 21   Raymond McArthur M 55 MMeltham AC
141 1:34:42 263   Tom Potter M 0 MOtley AC
142 1:34:54 256   Paul Cruthers M 45 MTodmorden Harriers
143 1:34:56 215   Jason Bulley M 45 MSandbach Striders
144 1:35:14 372   Anthony Darbyshire M 0 MUnattached
145 1:35:23 294   Peter Ellerton M 60 MBingley Harriers
146 1:35:34 265   Shirley Staveley F 45 FBurnden Road Runners
147 1:35:37 100   Don Nichol M 55 MBurnden Road Runners
148 1:35:38 299   Paul Delahunty M 0 MUnattached
149 1:35:41 352   Laurel Gilbert F 0 FStadium Runners
150 1:36:14 41   Susan Ransome F 50 FPudsey Pacers
151 1:36:30 286   Louise Gill F 0 FDoncaster Athletic Club
152 1:36:31 334   Mark Preston M 45 MStainland Lions
153 1:36:34 24   Kath Hoyer F 50 FWesham Road Runners
154 1:36:36 5   Angela Booth F 40 FDragons RC (Leeds)
155 1:36:45 288   Graham Jowett M 60 MQueensbury RC
156 1:37:04 164   David Crawford M 45 MUnattached
157 1:37:05 133   Maria Prescott F 45 FTodmorden Harriers
158 1:37:07 396   Heath Reilly M 40 MHalifax Harriers
159 1:37:11 371   Lyndsay Darbyshire F 40 FBurnden Road Runners
160 1:37:13 227   Janine Ellis F 40 FWilmslow RC
161 1:37:18 125   Sheila King F 45 FKirkstall Harriers
162 1:37:18 335   Craig Richardson M 45 MQueensbury RC
163 1:37:20 351   Paul Bromley M 0 MUnattached
164 1:37:32 315   Helen Hudson F 40 FStainland Lions
165 1:37:34 51   Samuel Ackroyd M 0 MUnattached
166 1:37:40 276   Simon Greene M 55 MNorthern Vets
167 1:37:41 120   Timothy Harris M 55 MDewsbury Road Runners
168 1:37:43 395   Tim Taylor M 50 MBurnden Road Runners
169 1:37:44 59   Steve Jones M 55 MQueensbury RC
170 1:37:58 214   Johanna Bulley F 35 FSandbach Striders
171 1:38:06 391   Dawn Richards F 45 FClayton le Moors Harriers
172 1:38:10 149   Anthony Audsley M 55 MWakefield Harriers
173 1:38:13 210   Paul Hetherington M 55 MValley Hill Runners
174 1:38:20 373   Steve Riddle M 45 MBurnden Road Runners
175 1:38:33 197   David Pearson M 55 MBurnden Road Runners
176 1:38:35 303   Clare Hawkes F 50 FWilmslow RC
177 1:38:59 26   Chris Cannon M 50 MWilmslow RC
178 1:39:02 88   Susan Heap F 45 FMeltham AC
179 1:39:04 382   David Flood M 45 MBury AC
180 1:39:10 86   John Cottam M 55 MStadium Runners
181 1:39:11 45   Myra Owen F 45 FStadium Runners
182 1:39:16 27   Alan Harman M 50 MThirsk & Sowerby Harriers
183 1:39:26 139   Anthony Mott M 0 MUnattached
184 1:39:40 407   Jan Nicholls F 40 FSale Harriers
185 1:39:46 296   Andrew Pigg M 45 MStadium Runners
186 1:39:54 167   Shaun Turner M 40 MWesham Road Runners
187 1:39:57 295   Jane Raper F 45 FBillingham Marsh House Harriers
188 1:39:57 297   Paul Cutler M 45 MBillingham Marsh House Harriers
189 1:40:01 424   Angela Maziere F 50 FWilmslow RC
190 1:40:07 184   Lyndon Ross M 45 MEccleshill Road Runners
191 1:40:12 150   Debbie Hoos F 35 FDragons RC (Leeds)
192 1:40:12 361   Mark Speight M 45 MStainland Lions
193 1:40:23 132   Bernie Wood F 50 FEasingwold Running Club
194 1:40:29 290   Colin Toole M 50 MUnattached
195 1:40:57 423   Jane Linden F 0 FStadium Runners
196 1:41:06 380   Sheila Duckworth M 55 MUnattached
197 1:41:14 254   Kevin Coughlan M 45 MTodmorden Harriers
198 1:41:19 398   Lynda Rowlinson F 45 FSale Harriers
199 1:41:28 369   Frank Chislett M 60 MHalifax Harriers
200 1:41:34 8   George Meynell M 65 MRoyton Road Runners
201 1:41:37 176   Jane Butler F 45 FUnattached
202 1:41:41 323   Victor Bamfield M 0 MUnattached
203 1:42:16 375   Liam Verity M 0 MSaltaire Striders
204 1:42:16 305   Soraya Mason F 45 FWilmslow RC
205 1:42:20 107   Reid Haddow M 65 MNorthern Vets
206 1:42:21 49   Colin Watson M 65 MDewsbury Road Runners
207 1:42:22 327   Graham Barber M 60 MUnattached
208 1:42:26 316   Ian Appleyard M 55 MStainland Lions
209 1:42:31 179   Stephen Whittle M 50 MUnattached
210 1:42:52 190   Tony Payne M 50 MChorlton Runners
211 1:42:52 186   Mario Posada M 50 MUnattached
212 1:42:52 219   Rob Page M 55 MChorlton Runners
213 1:42:52 385   Linda Hayles F 55 FHalifax Harriers
214 1:42:57 306   Kirsty White F 35 FRoyton Road Runners
215 1:43:00 394   Sharon Jones F 40 FWilmslow RC
216 1:43:01 324   John Crabtree M 55 MBaildon Runners
217 1:43:17 12   Sue Testo F 50 FDragons RC (Leeds)
218 1:44:23 43   Carolyn Hirons F 45 FWilmslow RC
219 1:44:28 166   Hayley Goddard F 0 FChorlton Runners
220 1:44:49 446   Paul Woods M 45 MUnattached
221 1:45:03 433   Sharon Sykes F 40 FWakefield Harriers
222 1:45:21 7   Alan Gibson M 45 MStainland Lions
223 1:45:26 262   Joanna Lockwood F 35 FFetch Everyone
224 1:45:52 119   Peter Yates M 60 MRothwell Harriers
225 1:45:55 16   Peter Hey M 55 MKirkstall Harriers
226 1:46:07 61   Elise Milnes F 50 FTodmorden Harriers
227 1:46:12 195   Sandy Gee M 50 MStainland Lions
228 1:46:21 4   Adela Reperecki F 50 FDragons RC (Leeds)
229 1:46:25 285   Melanie McNulty F 35 FBurnden Road Runners
230 1:46:27 20   Fiona McArthur F 55 FMeltham AC
231 1:46:36 239   Chris Sharp M 0 MUnattached
232 1:46:47 366   Robert Ledingham M 0 MUnattached
233 1:46:51 14   Peter Ehrhardt M 65 MTodmorden Harriers
234 1:47:00 240   Dacia Hearn F 50 FUnattached
235 1:47:49 413   Vicky Horrocks F 35 FBingley Harriers
236 1:47:56 332   Andrew Gaukroger M 45 MStainland Lions
237 1:48:25 157   Dawn Byram F 45 FStadium Runners
238 1:48:26 284   Rob Hoult M 0 MStadium Runners
239 1:48:27 443   Damien Williams M 0 MUnattached
240 1:48:30 169   Garry Nicholl M 0 MUnattached
241 1:48:32 161   David Leslie M 60 MTodmorden Harriers
242 1:48:37 377   Shirley Duckworth-Oates F 55 FSwinton Running Club
243 1:48:39 68   Neil Croasdell M 60 MUnattached
244 1:49:01 354   Michael Williams M 45 MRochdale
245 1:49:13 114   Roger Smith M 45 MStainland Lions
246 1:49:32 341   Gareth Duckworth M 0 MStainland Lions
247 1:49:33 220   Richard Wysocki M 50 MDragons RC (Leeds)
248 1:49:36 172   Anne Lockwood F 50 FUnattached
249 1:49:46 147   Garry Cochrane M 40 MDragons RC (Leeds)
250 1:49:48 345   Ellie Atkinson F 0 FStainland Lions
251 1:50:02 427   Terence Westwell M 0 MUnattached
252 1:50:18 311   Rachel Parkinson F 0 FUnattached
253 1:50:25 331   Crispian Batstone M 0 MUnattached
254 1:50:34 73   Moyra Parfitt F 65 FTodmorden Harriers
255 1:50:39 440   Catherine Oshaughnessy F 35 FStainland Lions
256 1:50:50 96   Mark Clements M 50 MUnattached
257 1:50:58 251   Ian Drury M 45 MValley Hill Runners
258 1:51:04 170   Jackie Ford F 50 FHorsforth Harriers
259 1:51:09 370   Pauline Ogden F 45 FUnattached
260 1:51:16 434   Jan Penrose F 45 FUnattached
261 1:51:18 412   Brian Conroy M 60 MStainland Lions
262 1:51:20 326   Laraine Penson F 0 FStainland Lions
263 1:51:26 17   Lynne Metcalfe F 40 FUnattached
264 1:51:38 362   Sue Coates F 60 FBaildon Runners
265 1:51:41 250   Katie Oscroft F 45 FUnattached
266 1:51:43 142   Debra Awty F 45 FDewsbury Road Runners
267 1:52:01 137   Tracy Mott F 35 FStainland Lions
268 1:52:02 97   Stuart Scott M 50 MWakefield Harriers
269 1:52:03 274   David Ellis M 0 MRoyton Road Runners
270 1:52:18 301   Carl Lecomber M 50 MStadium Runners
271 1:52:24 23   Martin Sturdy M 50 MMeltham AC
272 1:52:26 269   Sally Robinson F 40 FBingley Harriers
273 1:52:32 417   James Davey M 65 MStainland Lions
274 1:52:50 48   Peter Hamlett M 45 MNorthern Vets
275 1:52:51 365   Mark Hannett M 50 MRodillian Runners
276 1:53:02 103   Rosalind Bedford F 50 FDenby Dale Travellers
277 1:53:06 363   Nicki Dawson F 0 FUnattached
278 1:53:10 18   Elizabeth Moyes F 40 FDragons RC (Leeds)
279 1:53:11 183   Debbie Lewis F 50 FDragons RC (Leeds)
280 1:53:24 347   Peter Cooke M 50 MWesham Road Runners
281 1:53:28 62   Graham Milnes M 55 MTodmorden Harriers
282 1:53:41 87   Bill Hunter M 60 MHolmfirth Harriers
283 1:53:42 56   Rachel Henthorne F 45 FTodmorden Harriers
284 1:53:43 450   Neil Barber M 45 MUnattached
285 1:53:48 401   Thomas Finch M 70 MNorthern Vets
286 1:53:53 201   Karen Gregory F 45 FTickhill (trac)
287 1:54:22 192   Nick Marriott M 0 MChapel Allerton Runners
288 1:54:30 333   Yvonne Mitchell F 0 FStadium Runners
289 1:54:37 451   Barry  Allman M 55 MAstley & Tyldesley RR
290 1:54:47 419   Fazil Hussain M 0 MUnattached
291 1:55:06 101   Joseph Furmedge M 55 MNorthern Vets
292 1:55:16 249   Antony McManus M 40 MCalder Valley Fell Runners
293 1:55:18 211   Halina Norbertczak F 0 FDragons RC (Leeds)
294 1:55:28 243   Chris Watson M 45 MUnattached
295 1:55:42 152   Sharon Cooper F 35 FWesham Road Runners
296 1:56:05 404   Philip Newton M 55 MUnattached
297 1:56:11 92   Vanessa Knowles F 35 FBurnden Road Runners
298 1:56:14 22   Caroline Allison F 45 FUnattached
299 1:56:29 317   Matthew Briggs M 0 MUnattached
300 1:56:32 168   Darren Sykes M 40 MUnattached
301 1:56:36 381   Darrell Bishop M 45 MStainland Lions
302 1:56:54 318   Simon Hedges M 40 MUnattached
303 1:56:55 31   Gill Logan F 40 FStadium Runners
304 1:57:04 200   Don Bullough M 50 MWilmslow RC
305 1:57:47 268   Carolyn Hargreaves F 55 FBaildon Runners
306 1:58:16 6   Carol Lord F 50 FStainland Lions
307 1:58:17 367   Mark Painter M 40 MUnattached
308 1:58:27 70   Karen Freeman F 40 FYaxley Runners
309 1:58:28 77   Lenny Peacock M 45 MYaxley Runners
310 1:58:36 57   David Henthorne M 55 MTodmorden Harriers
311 1:58:48 270   Susan Williams F 40 FBurnden Road Runners
312 1:59:02 357   Maria McDonald-Leach F 40 FAckworth Road Runners
313 1:59:03 356   Adrian Leach M 45 MAckworth Road Runners
314 1:59:12 238   Richard Starkie M 40 MUnattached
315 1:59:19 187   Hilary Andrews F 50 FUnattached
316 1:59:20 313   Rachel Sheils F 35 FUnattached
317 1:59:21 151   Pat Wood F 55 FWakefield Harriers
318 1:59:29 409   Barry Chapman M 65 MTodmorden Harriers
319 1:59:42 165   Sue Goddard F 50 FChorlton Runners
320 1:59:46 52   Ruth Abbott F 55 FChorlton Runners
321 2:00:00 420   Mel Marlor F 40 FUnattached
322 2:00:12 171   Andrew Lockwood M 50 MUnattached
323 2:00:12 244   Pamela Mcleod F 60 FValley Hill Runners
324 2:00:12 63   Hilary Booth F 45 FHolmfirth Harriers
325 2:00:12 113   Joy Good F 55 FPudsey Pacers
326 2:00:12 50   Ruth Spencer F 55 FHolmfirth Harriers
327 2:00:12 260   Judith Greenwood F 60 FStainland Lions
328 2:00:31 267   Wendy Goodwin F 50 FStainland Lions
329 2:00:51 89   Jayne Chappell F 50 FUK Net Runner
330 2:00:51 90   Martin Walker M 45 MUK Net Runner
331 2:01:02 228   Gail Hill F 35 FWilmslow RC
332 2:01:05 33   John 'Vic' Taylor M 75 MPontefract AC
333 2:01:32 189   Sharen Roberts F 35 FSwinton Running Club
334 2:01:35 178   Julie Savage F 50 FUnattached
335 2:01:43 80   Jane Gleeson F 50 FSaddleworth Runners
336 2:01:44 81   Andrew Essex M 55 MUnattached
337 2:01:55 425   Rachael Mounsey F 0 FStainland Lions
338 2:01:59 140   Ian Thomas M 55 MSwinton Running Club
339 2:02:03 414   Leanne Greenwood F 0 FStainland Lions
340 2:02:15 293   Liz Hopley F 40 FBurnden Road Runners
341 2:02:27 29   Fiona Willis F 45 FStadium Runners
342 2:02:32 94   Trevor Faulkner M 65 MWilmslow RC
343 2:02:34 257   Louise Turner F 45 FUnattached
344 2:03:16 138   Julie Greenwood F 40 FRoyton Road Runners
345 2:03:16 9   Tony Hunking M 55 MRoyton Road Runners
346 2:03:26 418   Hassan Mahmood M 0 MUnattached
347 2:03:27 376   Stuart Adamson M 55 MUnattached
348 2:03:49 199   Rachel Fillhart F 0 FUnattached
349 2:03:52 162   Claire Midgley F 0 FChorlton Runners
350 2:03:59 85   Alison Cottam F 55 FStadium Runners
351 2:04:04 242   Sonia Watson F 45 FUnattached
352 2:04:17 349   Kay Fitton F 45 FRoyton Road Runners
353 2:04:18 156   Jenny Miles F 60 FSale Harriers
354 2:04:19 230   Lindsay Gallogly F 0 FUnattached
355 2:04:24 429   Alice Barnett F 0 FUnattached
356 2:04:25 430   Leona Kirkpatrick F 35 FUnattached
357 2:04:32 130   Jonathon Harris-Douglas M 40 MEasingwold Running Club
358 2:04:34 173   Mark Crawshaw M 0 MUnattached
359 2:04:40 337   Louise Smith F 35 FStadium Runners
360 2:05:02 148   Daniel Crane M 0 MQuakers Running Club
361 2:06:08 124   Clare Brear F 40 F San Domenico RR (Wales)
362 2:06:37 445   Nicole Cottier F 0 FUnattached
363 2:06:38 428   Luz Dary Muir F 45 FUnattached
364 2:07:34 383   Diane Allingan F 50 FRoyton Road Runners
365 2:08:07 281   Michelle Havers F 40 FUnattached
366 2:08:08 282   Sarah Bullock F 40 FUnattached
367 2:08:49 159   Vivienne Yeoman F 45 FDragons RC (Leeds)
368 2:08:50 10   Joanne Wood F 50 FDragons RC (Leeds)
369 2:08:51 40   Carron Kennedy F 40 FDragons RC (Leeds)
370 2:09:28 431   Reg Czudek M 55 MUnattached
371 2:09:33 39   Denise Donnelly F 50 FUnattached
372 2:10:14 47   Steve Shepherd M 55 MStainland Lions
373 2:10:15 46   Sue Shepherd F 55 FStainland Lions
374 2:10:28 212   Katy Moore F 35 FTodmorden Harriers
375 2:10:47 213   Fiona Venner F 35 FChapel Allerton Runners
376 2:10:56 60   Ruth Pimblett-Tattley F 40 FUnattached
377 2:10:57 188   Jim Andrews M 45 MUnattached
378 2:11:38 36   Justine Watson F 40 FUnattached
379 2:11:38 37   Dave Bancroft M 45 MUnattached
380 2:11:50 98   Sarah Dransfield F 40 FWakefield Harriers
381 2:11:50 99   Tony Beaumont M 60 MUnattached
382 2:13:09 117   Lottie Von Bertele F 0 FUnattached
383 2:13:09 116   Lewis Hutchinson M 0 MUnattached
384 2:16:00 360   Jenny Wood F 50 FRoyton Road Runners
385 2:16:02 38   Richard Brear M 45 MStainland Lions
386 2:17:22 245   Sally Salter F 40 FUnattached
387 2:18:48 340   Richard Willacy M 40 MUnattached
388 2:19:00 218   Maria Parkinson F 40 FBurnden Road Runners
389 2:19:20 355   Natalie Yates-Bolton F 40 FRoyton Road Runners
390 2:21:02 234   Robert Arnold M 50 MStainland Lions
391 2:23:27 358   Eileen Ingham F 60 FRoyton Road Runners
392 2:24:14 44   Sara Gledhill F 40 FUnattached
393 2:25:52 206   Anastasia Lincoln F 55 FIdle AC
394 2:25:58 264   Sue Scott F 45 FTickhill (trac)