Gwent Cross Country League 2010-2011

10 October 2010 : Newbridge Fields, Bridgend

               NOVICE  BOYS         54 Starters

              Top 10 Novice Boys

      1  LUKE DAVIES           BRECON A C                        54 
      2  BEN BARTLETT          CELTIC TRI                        53 
      3  HARRISON RALL         ST JOHNS                          52 
      4  IWAN JAMES            ABERDARE VALLEY A A C             52 
      5  SAMUEL MARTIN         SWANSEA HARRIERS A C              50 
      6  HARVEY WRIGHT         W S M JAC                         49 
      7  LUC BARTLETT          CELTIC TRI                        48 
      8  JOSH CROMMACK         W S M JAC                         47 
      9  TEIFION ALLCOCK       AMMAN VALLEY HARRIERS             46 
     10  LOUIS NORTON          BRECON A C                        45 




           Name                     Team                      Points    Total
      1  LUKE DAVIES          BRECON A C                     06:13   54    54 
      2  BEN BARTLETT         CELTIC TRI                     06:23   53    53 
      3  IWAN JAMES           ABERDARE VALLEY A A C          06:27   52    52 
      4  HARRISON RALL        ST JOHNS                       06:30   52    52 
      5  SAMUEL MARTIN        SWANSEA HARRIERS A C           06:31   50    50 
      6  HARVEY WRIGHT        W S M JAC                      06:32   49    49 
      7  LUC BARTLETT         CELTIC TRI                     06:33   48    48 
      8  JOSH CROMMACK        W S M JAC                      06:34   47    47 
      9  TEIFION ALLCOCK      AMMAN VALLEY HARRIERS          06:37   46    46 
     10  LOUIS NORTON         BRECON A C                     06:40   45    45 
     11  CHRIS ELLIS          WELLS CITY HARRIERS            06:43   44    44 
     12  CAMERON ISAAC        AMMAN VALLEY HARRIERS          06:45   43    43 
     13  HARRY SMITH          ST JOHNS                       06:46   42    42 
     14  J HARRIS CUPIT       ST JOHNS                       06:47   41    41 
     15  B MANNERING TAYLOR   ST JOHNS                       06:51   40    40 
     16  ANTONIO PEACOCK      BARRY & VALE HARRIERS A A C    06:52   39    39 
     17  HARRY BETTLEY        ST JOHNS                       06:54   38    38 
     18  THOMAS WILLOUGHBY    SARN HELEN                     07:00   37    37 
     19  MARK TOBIN           SWANSEA HARRIERS A C           07:01   36    36 
     20  ADAM TAYLOR          ST JOHNS "B"                   07:02   35    35 
     21  L CLEMENT WILLIAMS   ABERDARE VALLEY A A C          07:03   34    34 
     22  LEWIS ARTHER         ST JOHNS                       07:04   33    33 
     23  DAFYDD EDWARDS       CARMARTHEN HARRIERS            07:06   32    32 
     24  SAM WILLIAMS         BARRY & VALE HARRIERS A A C    07:07   31    31 
     25  JAKE YOUNG           CELTIC TRI                     07:08   30    30 
     26  SAM BENGERTT         AMMAN VALLEY HARRIERS          07:10   29    29 
     27  RHYS WYDENBACH       SWANSEA HARRIERS A C           07:14   28    28 
     28  JACK WATERS          ST JOHNS "B"                   07:14   27    27 
     29  OSCAR WATERS         ST JOHNS "B"                   07:16   26    26 
     30  ELLIS SIMON          BRIDGEND A A C                 07:17   25    25 
     31  NATHAN JONES         SWANSEA HARRIERS A C           07:18   24    24 
     32  ADAM GREY            CWMBRAN HARRIERS               07:20   23    23 
33 AIDAN LOVETT SAN DOMENICO R R C 07:20 22 22
34 IWAN MORGANS CARMARTHEN HARRIERS 07:21 21 21 35 LEWIS JONES CELTIC TRI 07:21 20 20 36 STEPHEN JONES ABERDARE VALLEY A A C 07:22 19 19 37 JACK HAINS NEWPORT HARRIERS A C 07:22 18 18 38 JACK SMITH SWANSEA HARRIERS A C 07:23 17 17 39 TAMATI PANONO ST JOHNS "B" 07:25 16 16 40 ORRAN STEPHENS ABERDARE VALLEY A A C 07:26 15 15 41 FINLEY HARRISON PEMBROKESHIRE HARRIERS 07:28 14 14 42 IEUAN JONES GUEST 07:30 0 0 43 CALLEM LEWIS ABERDARE VALLEY A A C 07:32 13 13 44 DANIEL WILLOUGHBY SARN HELEN 07:43 12 12 45 JACK LEE ABERDARE VALLEY A A C 07:54 11 11 46 CHANDLER HALL W S M JAC 08:01 10 10 47 ADAM BROWN ABERDARE VALLEY A A C 08:01 9 9 48 SAMUEL JENKINS BRIDGEND A A C 08:30 8 8 49 LUCA GODDARD ST JOHNS "B" 08:30 7 7 50 CAMERON ROBERTS ST JOHNS "B" 09:02 6 6 51 MARSUC SMITH GUEST 09:10 0 0 52 MAXIM GOULD W S M JAC 09:13 5 5 53 KURT JONES BRECON A C 09:33 4 4 54 JORDAN PRICE BRECON A C 09:35 3 3