OVERALL RESULTS CATEGORY RESULTS BY RACE NUMBER DAVES PIX

Surname Name Club Cat Race No TIME Position
WATSON TIM BEMGRAVE HARRIERS SM 208 60:54:00 1
WINSKILL PHIL DARKPEAK FR SM 111 61:13:00 2
TURNER LEE TORBAY AAC SM 107 63:48:00 3
HOKIN PETE BAAC VM 207 65:28:00 4
PARKINSON JOHN TORBAY AC VM 30 66:24:00 5
VERNON GARY LAUNCS RR SM 81 66:48:00 6
BARCLAY MITCH SOUTHFORK RACING SM 98 68:05:00 7
McCLAY STUART VETS AC VM 18 68:25:00 8
HALES MARK NDRR VM 10 68:34:00 9
ABELL STEVE SMS VM 218 68:45:00 10
NEWMAN CATHY EXMOUTH HARRIERS VF45 188 69:50:00 11
BAYER MALCOLM SIDMOUTH RC VM50 76 70:02:00 12
STEVENS WAYNE BAAC SM 222 70:18:00 13
HAYWOOD KEVIN BAAC SM 240 70:18:00 14
TAYLOR EDDIE NDRR VM50 46 70:39:00 15
SUSSEX MARK BAAC SM 97 71:08:00 16
HEARD STEPHEN BAAC SM 246 71:24:00 17
PARKINSON HELEN TORBAY RC SF 169 71:54:00 18
MARSDEN HUGH exmouth harrier VM 33 72:20:00 19
HARGREAVES JAMES DARKPEAK FR SM 112 72:41:00 20
STONE CHRIS BAAC VM 93 73:00:00 21
VESTY TONY NDRR VM 115 73:21:00 22
PUNCHARD GAVIN TAVI AC VM 226 73:45:00 23
BLAIR MARILYN TAAC VF45 139 74:40:00 24
STEPHENS PHILLIPA WESTON AC VF 172 75:03:00 25
PHILLIPS MIKE NDRR SM 234 75:57:00 26
SKELTON VICKY NDRR VF 131 76:14:00 27
JENNINGS JIM TAAC VM50 67 76:29:00 28
DAWE SHARON CORNWALL AC VF 184 76:39:00 29
NICKSON RUTH ERME VALLEY H SF 184 76:46:00 30
MILNER DARREL STUBBINGTON GREEN SM 63 76:59:00 31
WOOLACOTT ANDREW NDRR VM 83 77:03:00 32
KENNEALLY SHAUN BAAC SM 248 77:43:00 33
HINDES IAIN NDRR SM 228 77:48:00 34
HEAL WILL BAAC SM 100 78:10:00 35
TIPPER CHARLES UA VM 8 78:18:00 36
HILLMAN DONNA CARN RUNNERS VF 119 78:19:00 37
COCKWILL MAURICE BAAC VM50 233 78:29:00 38
LEWIS SIMON RFRC SM 16 78:37:00 39
APPERLEY HUGH NDRR VM 73 79:04:00 40
JONES TIM NDRR VM50 215 79:11:00 41
SHARP JEREMY TRURO RC VM50 40 79:13:00 42
SYMMONS BARRY ERME VALLEY VM50 38 79:22:00 43
JAKEMAN PETER YEOVLTON RRC VM50 110 79:50:00 44
NIXON NEIL UA VM 235 80:24:00 45
GOULD JAMES SMS SM 82 80:54:00 46
BUTCHER MARK SMS SM 238 80:54:00 47
FURNESS TOM NDRR SM 15 81:20:00 48
SHIELDS DOMINIC SAN DOMENICO VM 25 81:41:00 49
WILLIAMS DAVID RUGBY & NORTHANTS SM 6 81:46:00 50
LONGHURSE MARTIN GWR VM50 239 81:58:00 51
HEPPL SIMON UA SM 31 81:59:00 52
PULLEN ROBERT BAAC VM 230 82:10:00 53
ELLIS STEVE TRURO RC VM 96 82:17:00 54
LAMBERT ANTHONY UA SM 77 82:26:00 55
SNADERS CHRIS NDRR SM 88 82:31:00 56
RUECROFT LEE LEEDS CITY AC VM50 65 82:37:00 57
FOWLDS RICHARD TORBAY TRI SM 42 82:45:00 58
LOVICK CHRIS UA SM 221 82:50:00 59
WINSKILL HELEN DARK PEAK FR SF 120 82:54:00 60
SARGEANT LAURENCE STANNERY HH VM50 39 83:28:00 61
TARLING JOHN LAUNCS RC VM50 22 83:33:00 62
ROBINSON MARK SWRR VM50 99 83:45:00 63
BOUSHALA NEILL BAAC SM 245 83:54:00 64
FRIENDSHIP NICK STANNARY HH VM 109 84:00:00 65
FEWINGS CATHY TORBAY VF 132 84:23:00 66
WARNER ANDY BAAC VM 211 84:34:00 67
MELBOURNE ROWENA INSTINCTIVE SPORTS SF 117 84:37:00 68
HAWOOD SIMON NDRR SM 87 84:58:00 69
GOODING IAN UA SM 213 85:01:00 70
FERGUSON ANDREW TRURO RC VM 95 85:04:00 71
RETTER MATTHEW UA SM 85 85:05:00 72
WATKINS JESSICA SIDMOUTH RC SF 136 85:10:00 73
LLOYD GARETH UA VM 11 85:12:00 74
STRIP CHARLIE UA VM 243 85:40:00 75
WEBBER GARY NDRR VM 84 85:45:00 76
BRIDGEMAN TIM UA SM 74 85:47:00 77
CORNISH NIGEL TORRINGTON AAC VM50 41 85:50:00 78
WOTTON MARK TEIGNBRIDGE TROTTERS VM 80 86:33:00 79
OLLIFFE STEPH TAAC VF 156 86:37:00 80
BANWELL MARK BITTON RR VM 79 86:59:00 81
ATKINS MIKE SWRR VM 113 87:14:00 82
JOHNSON JOHN TEIGNBRIDGE TROTTERS VM50 78 87:15:00 83
HAWKING IAN E. CORNWALL HARRIERS VM 102 87:30:00 84
MEPHAM WILL LANGPORT RUNNERS SM 1 87:32:00 85
CAUNTER JOHN TEIGNBRIDGE TROTTERS VM50 5 87:40:00 86
FLOYD ROBERT BAAC VM 86 88:04:00 87
FOX DANIEL UA VM 92 88:26:00 88
MOLENAR EDWIN UA SM 43 88:58:00 89
LITTLEJOHNS ALAN LAUNCS RC VM50 19 88:59:00 90
CAMP DEBBIE BOURNEMOUTH JOGGERS VF 134 89:12:00 91
HAWKING JULIE E. CORNWALL HARRIERS VF 124 89:24:00 92
GALE TONY SWRR VM50 72 89:36:00 93
HEARD ALAN BAAC VM 91 89:43:00 94
DYMOND GARY TAAC VM 69 90:02:00 95
COLWILL MARTIN BAAC VM 244 90:02:00 96
SALCOMBE DAVE UA VM 9 90:05:00 97
HARRIS ROGER UA VM 103 90:15:00 98
OKE ANDREW BAAC VM 105 90:15:00 99
DAVIS CHARLIE UA VM 106 90:15:00 100
BURNSIDE JAMES UA SM 250 90:31:00 101
PUZEY DI SIDMOUTH RC VF 137 90:41:00 102
HART ACKLAND UA SM 32 90:45:00 103
WISE NICK UA SM 35 91:37:00 104
WARNER ANDREW SWRR VM50 24 91:40:00 105
GREGORY PHIL SWRR VM 229 91:53:00 106
WARNER PAULINE SWRR VF45 177 92:48:00 107
HILL ROB SMS VM 231 92:59:00 108
KENNEALLY LORRAINE BAC SF 293 92:59:00 109
WATS DAVID UA VM50 90 93:06:00 110
BOWDEN DAVID BAAC VM50 232 93:19:00 111
MAGGILVRAY LIZ UA VF 133 93:27:00 112
CLINCH AGGIE NDRR VF45 168 93:38:00 113
SHELTON ED UA SM 13 94:08:00 114
FRANCE ROBERT UA VM50 116 94:10:00 115
JENKIN PAUL MORWENSTOW SM 224 94:19:00 116
JENKIN MARK BAAC SM 225 94:19:00 117
BEADES MARK BARNS AC SM 247 94:19:00 118
BLAIR-SMITH ANDREW SERPENTINE VM 26 94:37:00 119
HERYET NICOLE STANNARY HH VF 160 94:40:00 120
CAMPBELL CLAIRE SMS VF 295 95:00:00 121
BICKLE ANDREW E. CORNWALL VM50 59 95:21:00 122
MEPHAM SAM LANGPORT RUNNERS SF 200 95:21:00 123
HEAL SARAH UA SF 125 95:25:00 124
ROBERTS BARRY UA SM 36 95:30:00 125
WEETCH SCOTT RUNNING FOREVER RC SM 4 95:45:00 126
NICHOLLS MIKE RUNNING FOREVER RC VM50 114 95:45:00 127
DAVEY TRACE TRURO RC VF 129 95:45:00 128
WOODCOCK TIM SWRR VM50 17 96:08:00 129
BRADY MARTIN TAAC VM 66 96:17:00 130
FOX PAUL UA VM 89 96:18:00 131
HAYES PIP SWRR VF 118 96:33:00 132
ALLAN KAYLEE TAAC SF 294 96:40:00 133
PATTERSON MARJET TAAC VF45 147 96:46:00 134
HODGE PAUL SWRR VM 227 96:51:00 135
LACEY SIMON BIDEFORD SM 75 97:07:00 136
MOORE KYLA UA SF 296 97:47:00 137
TEED DAWN EXMOUTH HARRIERS VF 164 97:54:00 138
BOWER KAREN WRN SF 138 98:01:00 139
WOOD JOHN UA SM 214 98:12:00 140
DAY NICK UA VM 223 98:21:00 141
TERRAT CHRIC TAAC VM50 220 98:26:00 142
BOLT LUCY SWRR VF 155 98:40:00 143
DAVEY JULIAN UA VM 34 98:57:00 144
DALE EMMA UA VF 292 98:58:00 145
HARVEY DIANA NDRR VF45 300 99:04:00 146
SARGEANT MARY STANNARY HH VF45 157 99:48:00 147
SANDERS MANDY TAAC VF 162 100:07:00 148
BARTER PAUL SWRR VM 27 100:22:00 149
STACEY-CHEAL TERESA UA VF 297 100:30:00 150
TURNER MANDY UA VF 176 100:47:00 151
RATTIGAN CAROL NDRR VF 122 100:52:00 152
CROME DEBS UA VF 171 101:28:00 153
PRESCOTT HENRY TAAC SM 70 101:44:00 154
SHERLOCK WILL UA SM 29 102:01:00 155
POOL MARY BAAC VF45 143 102:20:00 156
CARTER JENNIE UA SF 159 102:25:00 157
BLAIR-SMITH YUKO SERPENTINE VF45 175 102:27:00 158
THORNTON JOSH UA SM 210 102:35:00 159
MAGATTO CHIARA TAAC SF 161 102:44:00 160
PRESCOTT KEITH TAAC VM50 71 103:13:00 161
VENNING MARTIN LAUNCS AC VM50 236 103:37:00 162
SHERLOCK ESTELLE WRN SF 170 103:54:00 163
GOODING EMMA TAAC VF 298 104:05:00 164
DOBSON DAVE LAUNCS AC VM50 20 104:11:00 165
NUTA JULIE WRN VF 181 104:12:00 166
PUNCHARD RICHARD UA VM 237 104:15:00 167
CAUNTER TINA TEIGNBRIDGE TROTTERS VF45 198 104:44:00 168
ANDERSON DAVID UA VM50 37 105:38:00 169
GLOVER JENNY TAAC VF45 141 106:52:00 170
HOPPER BARRY INSTINCTIVE SPORTS VM50 7 107:04:00 171
SNOW IAN TAC VM50 219 107:30:00 172
STEPTOE JOHN E. CORNWALL HARRIERS VM 101 107:58:00 173
ANDREW TONY BAAC VM50 241 108:12:00 174
BANFIELD LOUISE UA VF 123 108:33:00 175
MOORE CHARIS NDRR SF 190 109:09:00 176
STORER GRAHAM MOUNTS BAY HARRIERS VM 28 109:52:00 177
TURNER YVONNE MOUNTS BAY HARRIERS VF45 174 109:54:00 178
CHAPLIN ANNE TAAC VF45 150 110:10:00 179
KINGDON PAULA NDRR VF 121 110:44:00 180
VIVKERS LOIS BAAC VF45 197 111:58:00 181
KAY KEN TAVI AC VM50 206 112:02:00 182
PRIDEAUX BECKY LAUNCS RR SF 135 112:10:00 183
CROME PEGGY EXETER TRI VFV45 187 112:25:00 184
UPTON DAVID STONE MASTER MARATHONERS VM50 14 112:31:00 185
COPP SHARON TAAC VF 152 112:56:00 186
TURNER TRACEY TAAC VF 154 112:56:00 187
YARNLEY CHARLOTTE WRN SF 178 113:13:00 188
STONEMAN CARA WRN VF 179 113:13:00 189
STUART KEITH TRAIL RUNNERS ASSC SM 216 114:05:00 190
TALMAGE IAN NDRR VM50 108 115:46:00 191
MORGAN NICKY UA VF 186 116:58:00 192
JACKSON PENNY BAAC VF45 191 116:58:00 193
BEHNRE KAREN BAAC VF 194 116:58:00 194
DYMOND ANITA UA VF45 194 116:58:00 195
LACEY ANNA BAAC SF 195 116:58:00 196
MARTIN SUE TAAC VF45 163 118:10:00 197
SHEFFIELD MICHAEL UA (USA) SM 212 118:20:00 198
DARBY SALLY UA VF 299 118:20:00 199
PAPWORTH KIM TAAC SF 148 118:40:00 200
VENN CLAIRE TAAC SF 149 118:40:00 201
BURNSIDE GAVIN UA VM 249 119:25:00 202
DAVEY LEANA TAAC JU 145 120:45:00 203
MORTIMER HILARY TAAC VF45 130 121:01:00 204
ZAHARIA MAGS TAAC VF 140 121:01:00 205
POPE SALLY NDRR VF45 183 121:28:00 206
NAPPER EMMA UA SF 158 121:38:00 207
WILSON PHIL RFRC VM 21 122:03:00 208
PERIGO VAL WRN VF 180 122:03:00 209
McNELLE MICHELLE NDAC VF 126 122:34:00 210
GRANT KAREN NDAC VF45 128 122:34:00 211
WOOD DAWN DORKING & MOLE VALLEY VF 144 123:20:00 212
MAIR PHIL UA SM 209 123:34:00 213
SHAMBROOK WENDY TAAC VF 146 127:09:00 214
MOORE TRACEY TAAC VF 153 127:09:00 215
JOHNS STEVE TAAC VM 68 143:12:00 216
HODGKINSON TARA TAAC VF 151 143:12:00 217